Relax & Šport

Možnosti aktivít v okolí

Výhodná geografická poloha a čistá príroda ponúka návštevníkom Motela Skalka unikátne možnosti trávenia voľného času po celý rok. Zažite skvelú cyklistiku na Kysuciach, ktorá je vhodná  pre všetky vekové skupiny. Miestny zelený okruh v okolí obce Rudina cykloturistov prevedie chotárom okolitých obcí. Cyklotrasa Krásno nad Kysucou – Vychylovka má po celej svojej dĺžke asfaltový povrch. Patrí medzi nie veľmi náročné trasy. Ponúka nezabudnuteľné zážitky, zábavu a nádhernú prírodu. 

Múzeum kysuckej dediny vo Vychylovke
Množstvo turistických trás
Slovenský orloj Stará bystrica
Lyžiarske stredisko Veľká Rača
Bobová dráha Alpincaster

Múzeum kysuckej dediny

Vo Vychylovke sa nachádza Múzeum kysuckej dediny, kde nájdete typické kopaničiarske obydlia. Zároveň sa môžete previezť na Historickej lesnej železnici, ktorá premáva na kysucko-oravskom pomedzí.

Slovenský orloj

V obci Stará Bystrica sa určite zastavte pri Slovenskom orloji. Je jedným z najmladších a najpresnejších orlojov na celom svete a považuje sa za najväčšiu drevenú sochu na Slovensku.

Kysucké lesy

Veľkú časť okresu zaberajú lesné porasty, ktoré sú tvorené prevažne ihličnatými lesmi. Kysuce disponujú nespočetným  množstvom ponúk na turistiku pre malých i veľkých. Nenechajte si ujsť nádherné výhľady, vôňu čerstvej trávy či žblnkot potôčika. Nezabudnuteľné pohľady zažijete na  kysuckých rozhľadniach, na vrchu Tábor nad Kysuckým Novým Mestom (697 m n. m.), na turistickej výhliadke na Veľkej Rači v obci Oščadnica (1 236 m n. m.) i na rozhľadni na Bobovci v obci Stará Bystrica (723 m n. m.).

Snowparadise Veľká Rača

Pre turistov a návštevníkov najmä v zimných mesiacoch je najväčším lákadlom lyžiarske stredisko Snowparadise Veľká Rača Oščadnica alebo Veľké Ostré. Nadšenci bežeckého a horského lyžovania tu nájdu „to pravé orechové“. Beskydsko – Javornícka lyžiarska bežecká magistrála je najznámejšou na Kysuciach so svojou dĺžkou 54 km. Krásne prírodné prostredie a strojovo upravená trasa láka bežkárov z celého Slovenska.

Bobová dráha Alpincaster

Adrenalínoví nadšenci tu môžu navštíviť najdlhšiu bobovú dráhu v strednej Európe – Alpincaster, ktorej dĺžka je 1300 metrov . Určite sa zabavíte pri hraní golfu, na tenisových kurtoch či pri jazde na koni. Náučnou je návšteva kaštieľa v Radoli, ktorý je historickou pamiatkou zo 16. storočia.