Gastronómia

Reštaurácia s terasou

V čase obeda či večere Vás zasýtia čerstvé polievky, hlavné chody a chuťovým pohárikom ulahodia dezerty. Na odporúčanie šéfkuchára si môžete pochutnať na rôznych  sezónnych špecialitách. Počas jarných mesiacov neodmietnete výborné bryndzové halušky s opečenou slaninkou a jarnou cibuľkou. Používame výberovú ovčiu bryndzu z miestneho salaša.

V horúcich letných dňoch dobre padnú ľahké a svieže šaláty. K jeseni zas patrí vôňa husacieho/kačacieho mäska s neodlúčiteľnou kombináciou kapusty a lokší či domácej kysnutej knedle. V dennej ponuke nájdete výborné pečené kolienko, ryby, steaky, domáce americké zemiaky a množstvo ďalšieho. Starostlivo vyberáme kvalitné ingrediencie a čerstvé suroviny od našich dodávateľov, alebo priamo z našej domácej záhradky.

Raňajkové menu do 10:00

Naraňajkujte sa dosýta s našim raňajkovým menu, ktoré pozostáva z tradičných sladkých i slaných raňajkových jedál.

Naši skúsení šéfkuchári jedlo pripravujú tak, aby ulahodili nielen maškrtným jazýčkom, ale aj pohľadu. Vaše zmysly pohladia čerstvé domáce palacinky, štrúdľa či iné dezerty podľa ponuky. Sladkú bodku si môžete vychutnať na našej letnej terase s vôňou pravej talianskej kávy. Chuť jedla podčiarkne kvalitné slovenské víno alebo destiláty.

Určite vyskúšajte domáce limonády a ľadové čaje, ktoré sú stávkou na istotu v horúcich letných dňoch. V zimných mesiacoch Vás zohreje horúci čaj s medom, ktorý pripravujeme aj z čerstvých byliniek. Nezabudli sme ani na najmenších a starostlivo sme vybrali detské menu. Ani vegetariáni u nás nezostanú hladní a určite ich zaujme ponuka našich bezmäsitých jedál.

Široká ponuka jedál

V reštaurácii Motela Skalka Vám ponúkame širokú škálu jedál. Neviete si predstaviť ráno bez raňajok? Výborne! Príďte si dobiť energiu výdatnými raňajkami na sladko i na slano, ktoré sú k dispozícii denne do 10:00 hod.. Ristretto, espresso, cappucino a iné kávové špeciality Vám ochotne pripraví náš personál z jemne pražených kávových zŕn svetovej kvality.